Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Biblioteka

Pozycje książkoweMoje serce Twoim sanktuarium. Myśli Ojca Józefa Kentenicha

Redakcja: Siostry Maryi
Tytuł oryginału: „Mein Herz – dein Heiligtum. Wörte von Pater Josef Kentenich”

 

Wydawnictwo Pallottinum 1997
Szensztacki Instytut Sióstr Maryi, Świder k. Warszawy

 

„Moje serce Twoim sanktuarium” - jest  zbiorem cennych wypowiedzi ks. Józefa Kentenicha na temat wyprowadzonej z Pisma św. prawdy o zamieszkaniu ludzkiego serca przez Trójcę Świętą: Czy nie wiecie, że jesteście świątynią Boga? (por. 1 Kor 3,16).

 

Pozycja zawiera proste i przemawiające do każdego człowieka rozważania i refleksje dotyczące świadomości życia w  łasce, płynącej z rzeczywistości  Chrztu św., dziecięctwa Bożego, zjednoczenia z Chrystusem, otwartości na działanie Ducha Świętego. Bardzo ważne jest  wydobycie prawdy, że nasze serca są sanktuariami Boga, na wzór serca Maryi. Znajdujemy także zachętę do modlitwy i owocnego apostolatu.

 

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges