Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Biblioteka

Pozycje książkoweDrogi kształtowania nowego człowieka w Ruchu Szensztackim

s. Małgorzata Kopacz ISSM
Wydawnictwo Apostolicum, Ząbki-Otwock-Świder 2001
 

Książka „Drogi kształtowania nowego człowieka w Ruchu Szensztackim”  rozpatruje zagadnienie nowego człowieka w nowej społeczności, uniwersalnie apostolskiego, w oparciu o idee Ruchu Szensztackiego. Porusza kwestię odnowy osoby, jej formacji, aby w dobie współczesnego sekularyzmu i konsumpcji, podarować Kościołowi i światu człowieka ukształtowanego przez wartości moralne i religijne, a tym samym budującego odnowione społeczeństwo.


Praca jest wnikliwym studium tekstów ks. Józefa Kentenicha, dla którego wychowywanie osobowości było posłannictwem i przesłaniem założonego Dzieła. Temat rozpoczyna analiza teologiczna przedstawiająca ideę nowego człowieka w wymiarze biblijnym, paschalnym i sakramentalnym, następnie ukazuje wartość i potrzebę wspólnoty, jako miejsca kształtowania osoby oraz konkretne drogi stosowane w wychowaniu nowego człowieka.

 

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges