Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Biblioteka

Pozycje książkoweOsoba jako podmiot wychowania w koncepcji pedagogicznej ks. Józefa Kentenicha

s. Joanna Anastazja Komor ISSM
Wydawnictwo św. Krzyża w Opolu
Szensztacki Instytut Sióstr Maryi, Świder 2003

 

„Osoba jako podmiot wychowania w koncepcji pedagogicznej ks. Józefa Kentenicha” jest pozycją, która jak podaje tytuł, ukazuje myśl założyciela Ruchu Szensztackiego w odniesieniu do wewnętrznego kształtowania człowieka.

Opiera się ona na bogatym, wieloletnim doświadczeniu ks. J. Kentenicha wyniesionym z życia w różnych systemach politycznych i kulturowych. Ukazuje koncepcję pedagogiczną w świetle fundamentalnych pytań o godność  osoby,  jego relacji do Boga i człowieka, elementów duchowości i pedagogiki szensztackiej oraz personalizmu chrześcijańskiego.

 

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges