Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Biblioteka

Pozycje książkoweFormacja małżeńska w duchowości szensztackiej

s. M. Eligia Pawlisz ISSM
Wydawnictwo św. Krzyża w Opolu
Opole 2003

 

„Formacja małżeńska w duchowości szensztackiej” to zapis nie tylko pracy magisterskiej s. M. Eligii Pawlisz, ale także owoc jej długoletniej pracy w duszpasterstwie rodzin.

W książce jest podjęta próba usystematyzowania wiedzy o małżeństwie jako drodze do doskonałości chrześcijańskiej, podejmowanej w oparciu o maryjną formacje w duchowości szensztackie, której fundamentem jest przymierze miłości z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną. Poruszona została głównie tematyka małżeńska, bo sakrament dotyczy przymierza pomiędzy małżonkami.


Interesujący jest praktyczny wymiar pozycji, w której omówione są środki uświęcające małżonków wykorzystywane w formacji szensztackiej, m.in.: Sanktuarium Domowe i „godzina szensztacka” (dialog rodzinny).

 

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges