Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Biblioteka

Pozycje książkoweTRZYKROĆPRZEDZIWNOŚĆ MARYI. Studium dogmatyczne nad wezwaniem MTA

Ks. Kazimierz Nowak SAC
Wydawnictwo Apostolicum, Ząbki – Otwock-Świder 2006

BIBLIOTEKA SZENSZTACKA 5
 

W sanktuariach szensztackich Maryja "odbiera cześć jako Matka Trzykroć Przedziwna. To charakterystyczne Imię Maryi, u osób nawiedzających sanktuarium, zawsze budzi pytanie o jego istotę i znaczenie. (...) Z tym większą radością oddajemy do rąk czytelnika książkę - studium dogmatyczne - pt. Trzykroćprzedziwność Maryi" (z Przedmowy).


W studium Autor ukazuje  tytuł Maryi w kontekście historycznym, na tle kultu maryjnego w Kościele od czasów średniowiecza, poprzez okres reformacji aż do współczesności. Następnie analizuje go w oparciu o rozważania dogmatyczne, w odniesieniu Matki Bożej do Trójcy Świętej, Jej macierzyństwa Bożego oraz udzielonych Jej przez Boga przywilejów.

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges