Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Biblioteka

Pozycje książkoweRozkwitnąć pełnią barw. Duchowość kobiet w Ruchu Szensztackim

Alicja Kostka
Niniejsza publikacja jest nieco zmienioną wersją rozprawy doktorskiej p. dr Alicji Kostki, obronionej w 2006 roku na KUL-u, pt. Godność i powołanie kobiety w pismach ks. Józefa Kentenicha.

„Lektura tej rozprawy wnosi wiele do lepszego i głębszego poznania nie tylko myśli O. Kentenicha i kształtowania duchowości kobiecej w Ruchu Szensztackim, ale także pozwala lepiej zrozumieć, jak na długo przed Soborem Watykańskim II próbowano w Kościele katolickim znaleźć odpowiednie drogi i sposoby działania duszpasterskiego w obliczu nowych wyzwań i okoliczności. Bez wątpienia takim wielkim wyzwaniem – swoistym znakiem czas – była kwestia kobieca. Fakt, że jest to problem wciąż aktualny, choć zmieniły się nieco okoliczności, jeszcze bardziej podkreśla wartość opracowania” (fragm. z recenzji, ks. prof. J. Nagórny).
 

 

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges