Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Biblioteka

Pozycje książkoweSzensztacki Instytut Sióstr Maryi w Polsce 1946-2006

s. Barbara Marcelina Migacz ISSM
Wydawnictwo Apostolicum, Ząbki – Otwock-Świder 2009

BIBLIOTEKA SZENSZTACKA 7
 

Pozycja „Szensztacki Instytut Sióstr Maryi w Polsce 1946-2006” przedstawia historię wspólnoty Sióstr Szensztackich w Polsce na przestrzeni sześćdziesięciu lat. Autorka, ukazując gruntownie perspektywę historyczną, sięga  aż do lat  trzydziestych ubiegłego stulecia, przedstawia ideę o. Józefa Kentenicha związaną z przeszczepieniem Ruchu Szensztackiego na tereny Polski oraz podjęcie jej przez s. Mariannę Czerwińską (1905 - 1994), jedną z założycielek Instytutu Sióstr Maryi w Polsce.


Podstawą  przygotowania niniejszej pozycji były badania historyczne i źródła archiwalne,  co sprawia, że jest ona ważnym źródłem poznania początków, rozwoju i dnia dzisiejszego Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi w Polsce oraz jego misji w Rosji i na Białorusi.
 

 

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges