Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Biblioteka

Pozycje książkoweNarzędzie w dłoniach Maryi ..........................................

o. Józef Kentenich
Tytuł oryginału: "Marianische Werkzeugsfrömmigkeit"

Apostolicum-Ząbki,  Otwock-Świder 2011

 

BIBLIOTEKA SZENSZTACKA 11

 

"Rozważania te powstały w wyjątkowych okolicznościach - w obozie koncentracyjnym w Dachau, w wielkiej konspiracji i z narażeniem życia. (...)

Ojciec Kentenich zawarł w niniejszym tekście swoją wizję na temat postawy bycia narzędziem w rekach Maryi. Jest to jeden z zasadniczych rysów maryjnej duchowości Dzieła Szensztackiego - obok maryjnej duchowości przymierza oraz świętości w życiu codziennym. (...)

 

Chociaż współczesny świat lansuje zupełnie inny sposób myślenia, to doświadczenie uczy, że postawa zawierzenia Bogu, na wzór Maryi - mówiąc słowami Piusa X - jest najłatwiejszą, najkrótszą i najpewniejszą drogą do prawdziwie chrześcijańskiego życia z wiary.

Postawa bycia narzędziem w realizacji planów Bożych jest też wielką pomocą w skutecznym zaangażowaniu w nową ewangelizację. Dlatego ufamy, że duchowe przesłanie będzie aktualne dla każdego chrześcijanina, także dzisiaj" (Słowo wstępne do wydania polskiego, s. M. Lidia Czerwonka, fragm.).

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges