Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Biblioteka

Pozycje książkoweŻyć przymierzem miłości, W poniedziałek wieczorem... t.1

Ojciec Józef Kentenich
Tytuł oryginału: “Am Montagabend…  Mit Familien im Gesprach.”

 

Pallottinum, Otwock-Świder 2012  

BIBLIOTEKA SZENSZTACKA 10


Niniejsza pozycja należy do serii: W poniedziałek wieczorem…, w której są publikowane wykłady o. Kentenicha, wygłoszone dla małżeństw w Milwaukee (USA), w latach 1955-1964.

Wolumin jest chronologicznie pierwszym tomem w powyższej serii. Ojciec Kentenich porusza w tych wykładach temat przymierza miłości, będącego formą oddania się Matce Bożej. Ukazuje małżeństwom i rodzinom drogę do świętości poprzez więź z Maryją.

 

Wykłady miały krótką formę, którą często o.Kentenich nazywał "pogawędką". Spotkania miały na celu nie tylko ubogacenie rodzin biorących w nich udział, ale także przygotwanie ich do dalszego dzielenia się, do dawania świadectwa, aby w przyszłości mogli pomagać innym. Żywa forma narracji, osobisty przekaz i świdectwo rodzin w oparciu o które powstał ten tom, sprawia, że czyta się go z zainteresowaniem wchodząc w duchowa rzeczywostośc maryjnej drogi proponowanej przez o.Kentenicha i całe Dzieło Szensztackie.

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges