Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

O naszej Wspólnocie

Placówki


Dom Prowincjalny w Świdrze k.Warszawy

Dom Prowincjalny i formacyjny, główna placówka Instytutu, znajduje się w Otwocku-Świdrze k. Warszawy. Jest  to dom macierzysty dla całej wspólnoty Sióstr  Maryi w Polsce. W Domu prowincjalnym obywa się także formacja początkowa sióstr, tutaj są prowadzone nowicjaty i tercjaty.

Do Świdra przybyłyśmy w 1958 roku. W naszym pierwszym domu „Orlątko” funkcjonuje obecnie Dom Rekolekcyjno-Formacyjny. Nowy dom prowincjalny z dużą kaplicą domową, powstał w latach 1981-1985. Obecnie służy  także Ruchowi Szensztackiemu i wszystkim, którzy chcą przeżywać tutaj spotkania apostolskie, dni skupienia, rekolekcje itp.

 

Głównym źródłem  duchowego życia i działalności apostolskiej sióstr, duchowym centrum naszego domu macierzystego jest  pierwsze w Polsce sanktuarium szensztackie - Sanktuarium Wierności,  poświęcone 12 września 1981 r.


Obecnie w Domu Prowincjalnym ma swoją siedzibę Centrala Ruchu Szensztackiego w Polsce, która koordynuje i animuje działania apostolskie, nowe projekty duszpasterskie wszystkich grup i struktur Dzieła Szensztackiego, istniejących w Polsce.


Tutaj mieszczą się także Sekretariaty,  zajmujące się gromadzeniem materiałów związanych  z beatyfikacją naszego Założyciela, o. J. Kentenicha i  Sł. Bożej Siostry  Emilii Engel, oraz sekretariat Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

 

Kontakt:

Szensztacki Instytut Sióstr Maryi
ul. Czecha 9/11
05-402 OTWOCK


tel.:  22/ 779 34 24
e-mail: siostry@szensztat.pl

 

Filia w Józefowie

ul. Nowowiejska 12

05-410 JÓZEFÓW

tel. 22/ 789 55 60 w. 56

 

Filia w Tarchominie

ul. Mehoffera 2

03-131 WARSZAWA - Tarchomin

tel. 22/ 676 53 40(50)

Seminarium -furta

 

« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges