Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Triduum - spotkanie odpowiedzialnych Ruchu Szensztackiego

W dniach 22-24 września 2017 r. odbyło się jesienne, doroczne spotkanie odpowiedzialnych za Ruch Szensztacki w Polsce tzw. Triduum Szensztackie z mottem: W przymierzu z Tobą Ojcze! Spotkanie tradycyjnie miało miejsce w naszym prowincjalnym, który jest siedzibą Centrum Ruchu Szensztackiego przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku-Świdrze. Na triduum przybyło ponad 90 osób ze wszystkich diecezji w Polsce, gdzie Ruch się rozwija, w tym nasze siostry pracujące z grupami apostolskimi, ojcowie i osoby świeckie. W spotkaniu uczestniczyła także kilkuosobowa grupa ze Słowacji, która przez dwa dni włączyła się w obrady.

W tym roku, we wrześniu został w Szensztacie (Schönstatt k. Koblencji), kolebce Ruchu, otwarty Rok Ojca Kentenicha, Założyciela Ruchu, którego 50. rocznicę śmierci będziemy obchodzić 15 września 2018 r. To wydarzenie wyznaczyło tematykę spotkania – spojrzenie na założyciela z różnych punktów, ukazanie na nowo jego miejsca jako charyzmatycznego ojca, ale i gwaranta duchowej drogi, którą otrzymał jako dar łaski od Boga i prowadzi nią tych, którzy chcą żyć w przymierzu z Maryją, aby skutecznie dojść do Serca Boga Ojca. 

Gościem specjalnym na triduum był o. Juan Pablo Catoggio, generał Ojców Szensztackich i Przewodniczącym Prezydium Generalnego. Generał ukazał ogłoszenie ROKU KENTENICHA w perspektywie całego Ruchu w świecie mówiąc o znaczeniu i konieczności ukazywania osoby Założyciela w Kościele jako wielkiego daru Boga i narzędzia, który wsłuchując się w Bożą wolę szedł drogą posłuszeństwa Kościołowi, budując nową kulturę przymierza.

 

 

 

 

Uczestnicy Triduum podczas warsztatów i pracy zespołowej starali się odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, które są wiążące na etapie zmiany pokoleniowej, którą dostrzegamy w zgromadzeniach i ruchach 50. lat po śmierci założycieli. Podejmowane były tematy: na ile charyzmat Ojca Kentenicha jest rozumiany we współczesnym świecie, czy Kościół potrzebuje Szensztatu w Polsce, na ile my żyjemy duchem Ojca Kentenicha i dajemy o tym świadectwo, jak coraz bardziej odpowiadać na potrzeby nowej ewangelizacji, idąc drogą misji i posłannictwa Szensztatu – pracy nad sobą z pomocą Maryi dla uświęcenia siebie i otaczającego nas świata.

 

 

 

Spotkanie zakończyło się uroczystą Eucharystią i rozesłaniem odpowiedzialnych przy statule Założyciela z gorącą modlitwą o jego beatyfikację. 

 

Obrady prowadził Krajowy Duszpasterz Ruchu Szensztackiego o. Arkadiusz Sosna, który żegnając zgromadzonych powiedział: Ojcze, "jesteśmy tu bo Ty jesteś". 

Wydarzenie to otworzyło Rok Ojca Kentenicha w Polsce.

 

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges